Ласкаво просимо в нашу будівельну компанію

Ємності з нержавіючої сталі: переваги і нюанси виробництва

Ємності з нержавіючої сталі: переваги і нюанси виробництва

Нержавіюча сталь — це матеріал, який застосовується сьогодні настільки широко, що практично неможливо знайти таку сферу діяльності людини, де б не використовувалися ті або інші вироби з нього. Причина такого попиту на нержавіючу сталь криється у багатьох переваги цього матеріалу, головним з яких називають його здатність протистояти будь-яким впливам навколишнього середовища.

Нержавійка відноситься до групи легірованних сталей. Одним з елементів сплаву є хром — саме він «відповідає» за здатність сталі протистояти корозійним процесам. Від кількості хрому в сплаві безпосередньо залежить стійкість сталі до іржі. Крім того, нержавіюча сталь проста в обробці — їй можна надавати будь-які форми і піддавати зварюванню. Екологічна чистота цього виду сталі також дуже важлива. Під час експлуатації виробів з неї в будь-яких умовах вона не випаровує ніяких шкідливих речовин, що і є однією з причин того, що ємності з нержавіючої сталі використовуються практично повсюдно — від великих промислових підприємств хімічної або харчової галузі до побутового застосування.

Переваги ємностей з нержавіючої сталі

Практика показує, що нержавіюча сталь легко переносить абсолютно будь-які умови експлуатації. Недарма з цього матеріалу виготовляють ємності для самих різних галузей промисловості. Крім того, саме нержавійка використовується при виробництві баків водонагрівачів або барабанів пральних машин — елементів, які постійно піддаються впливу води, що розігрівається до значної температури, а барабан пральної машини ще й постійно «стикається» з миючими засобами. Зрозуміло, що використовуються в таких умовах ємності з нержавіючої сталі повинні демонструвати відповідність певним вимогам, що вони з успіхом і роблять.

  • Ємності протистоять всім корозійним процесам, в результаті чого їм не страшна руйнівна дія іржі.
  • Вони дійсно міцні і можуть похвалитися довгим терміном служби.
  • Ці вироби легко витримують і високі (до 100 ° С), і низькі (до -30 ° С) температури. Причому відмітнною характеристикою нержавіючої сталі те, що якщо вода, що зберігається в ній, замерзне, перетворившись на лід, то сама ємності не трісне, залишаючись повністю герметичною.
  • Не бояться ємності з нержавіючої сталі і ультрафіолету, так що їх цілком можна залишати на сонячному місці, що, до речі, багато хто робить, наповнюючи баки з нержавійки водою для поливу городу.
  • Ще однією перевагою баків з нержавіючої сталі є їх не занадто велика вага, що дозволяє говорити про зручність їх перевезення і зберігання. Вони не вимагають складного догляду і легко миються.
  • Не можна не відзначити і повну безпеку ємностей з нержавіючої сталі. Вони не можуть викликати алергічну реакцію і не насичують продукти, які в них зберігаються, ніякими шкідливими речовинами. Недарма нержавіюча сталь — один з найпопулярніших матеріалів для виробництва мийок і ванн. А простота обробки і можливість надати листу будь-яку форму дозволяють говорити і про гарний зовнішнсталі й вигляд цих виробів.

Особливості виробництва ємностей з нержавіючої сталі

Сучасні ємності з нержавіючої сталі вже отримали звання виробів, здатних служити «вічно». Причина такої високої оцінки криється в міцності самої нержавійки і в деяких особливостях виробництва ємностей з неї.

Як правило, для додання листам нержавійки виду бака або будь-який інший ємності їх піддають зварюванні. Вибір виду зварювання залежить від товщини сталевого листа — якщо цей параметр, наприклад, перевищує 1,5 мм, то в більшості випадків використовується ручна дугова зварка. Більш тонкі листи сталі зварюють за допомогою точкового зварювання або сучасної плазмового зварювання.

Процес виготовлення ємностей з нержавійки в обов’язковому порядку включає в себе етап спеціальної обробки зварного шва. Спочатку шов піддається високотемпературному шоку — його розігрівають до 1000 ° С, а потім шліфують і за допомогою особливих засобів підвищують стійкість шва до корозії, доводячи її до параметра, яке демонструють самої ємністю.

Нюанси виробництва ємності з нержавіючої сталі

Виробники сьогодні пропонують ємності з нержавіючої сталі різних форм і розмірів, тому вибрати найбільш підходящу ємність буває непросто. В побутових цілях найчастіше застосовуються баки округлої форми, а для зберігання води, наприклад, для поливу городу, використовують прямокутні ємності великого об’єму. При виборі обов’язково зверніть увагу на товщину стінок — від цього параметра залежить і термін служби виробу, і зручність його експлуатації.

Для бака обсягом не більше 100 літрів може бути використана сталь товщиною 0,8 мм. Але якщо мова йде про більш «об’ємної» ємності, то товщина її стінок повинна знаходитися в межах від 1,5 до 8 мм (в залежності від габаритних розмірів виробу).