Ласкаво просимо в нашу будівельну компанію

Модульне будівництво чистих приміщень при реалізації проектів

Модульне будівництво чистих приміщень при реалізації проектів

У деяких секторах економіки, наприклад, охороні здоров’я та біотехнологічної промисловості, для зниження витрат і прискорення темпів будівництва все частіше застосовується використання модульних і збірних блоків. Проте, традиційне будівництво чистих приміщень як і раніше користується попитом в високотехнологічних галузях промислового виробництва, а деякі, наприклад, харчова галузь, рухаються в сторону розміщення виробництва в умовах чистих приміщень.

Проектно-будівельна компанія «М + WProducts» в своїй доповіді на початку року змалювала загальну картину в будівництві чистих приміщень, розглянувши основні тенденції. Як було відзначено в цій доповіді, в технології проектування і будівництва чистих приміщень зараз відбуваються найшвидші зміни за 50 років її існування.

У дослідженні, що вивчає розвиток і стійкість ринків, було відзначено, що загальносвітовий промисловий ринок, який використовує в своїй технології чисті приміщення, чекає 30% приросту в найближчі 5 років із загальним рівнем капіталовкладень, рівним $ 4,3 млрд, до 2020 року. Цьому сприяють 2 основні чинники: постійне зростання попиту через використання «чистих» технологій в розширення діапазону галузей промисловості і необхідність більшої ефективності проведення технологічних операцій.

Подібна тенденція була також виділена в статті компанії «SchillingEngineering», котра звертає увагу на зміну вимог в харчовій промисловості та індустрії напоїв в сторону більш гігієнічного виробництва, проведеного в умовах чистих приміщень. Незалежно від того, в хлібопекарській чи, м’ясомолочній, плодоовочевій або в інших галузях харчової промисловості — мікробіологічне забруднення продукту повинно бути зведене до мінімуму в процесах переробки, фасування та вторинної упаковки чутливих до забруднення продуктів. Технологічні процеси в харчовій промисловості, що проводяться в чистих приміщеннях, не тільки підвищують термін придатності продуктів, але також збільшують їх безпеку, про що свідчить скорочення числа скарг від споживачів.

Клітинна і генна терапія

Подібні види терапії є порівняно новими, але все зростаюче число досліджень обумовлює необхідність того, щоб такі форми терапевтичного впливу були поставлені на промислову і, відповідно, комерційну основи. Для цих галузей охорони здоров’я потрібні не тільки чисті приміщення, а й спеціальна підтримка при введенні в експлуатацію з точки зору забезпечення біологічного захисту.

Близько 50-ти центрів клітинної терапії існують у Великобританії, і в кожному з них щомісяця відбувається запуск нового виду терапевтичних досліджень. Одним з головних викликів для дослідників в цій області є те, що тільки кілька виробничих і лабораторних майданчиків, вільних для проведення досліджень, відповідають вимогам GMP, в той час як багато інших вимагають серйозних змін з точки зору логістики (руху потоків персоналу і матеріалів) і поставок сировини. У зв’язку з цим в 2012 р в Лондоні був запущений центр клітинної та генної терапії, оснащений відповідно до вимог GMPі призначений для того, щоб допомогти дослідникам в цих областях терапії, пропонуючи їм спеціалізовані лабораторії і необхідну експертизу.

Представник центру пані К. Томпсон у своїй статті в грудневому виданні стисло описала конструкцію будівлі. Проект був розроблений для компаній, які проводять клінічні випробування 1, 2 і 3-ої фази і був скомпонований з 12-ти індивідуальних, архітектурно розділених між собою модулів. Кожен модуль призначався для конкретної компанії, з урахуванням специфічних особливостей, які вона проводить досліджень, і кожен модуль повинен був повністю відповідати вимогам GMP. У проекті передбачалося створення класичних, з точки зору чистоти, зон класу А і В, при цьому першим кроком для дослідницьких компанією було зробити їх процеси напівзакритими.

Модульне будівництво в силу ряду причин стає все більш популярним і застосовується все ширше в різних областях, де використовуються чисті приміщення. Наприклад, використання модульних конструкцій є швидким та відносно гнучким рішенням для організацій охорони здоров’я в разі розширення або перенесення технологій, найчастіше через обмеженість робочого простору. Так, в лютому вже повідомлялося, що компанія «PortakabinGroup» з використанням модульних конструкцій реалізувала проект по запуску лабораторії для аналізу радіоактивних матеріалів в Шотландії. Генеральний підрядник (компанія «DounreaySiteRestorationLtd») був удостоєний нагороди за досягнення в області технології чистих приміщень.

Високотехнологічні сектора економіки

Відомо, капіталовкладення в високі технології помітно вище, ніж в традиційні галузі економіки. У серпні минулого року ми вже повідомляли про найбільший в світі завод з виробництва літієвих батарей, побудованому в штаті Невада, США. Будівництво заводу почалося в 2014 р, а в 2017 р почався випуск готової продукції. Загальна площа підприємства становить понад 3 200 акрів землі (13 км2) з безпосередньо виробничим майданчиком, яка дорівнює 177 000 м2. Проект управляється компанією «Tesla» із залученням компанії «Panasonic» як партнера, відповідального за виробництво осередків літієвих батарей, на випуск яких планується відвести майже половину всього виробничого простору. У зв’язку з цим компанія «Panasonic» є також постачальником технологічного виробничого і допоміжного обладнання, сировини та компонентів.

При будівництві подібного підприємства необхідне створення комплексу чистих приміщень, чистих просторів і зон упаковки, які гарантують, що флуоресцентні субстрати не будуть схильні до забруднення в процесі виробництва. У зв’язку з високою чутливістю літію до вологості в навколишньому повітрі, виробництво літієвих батарей також вимагає спеціальних «сухих приміщень». Специфічні вимоги до подібних приміщень можуть змінюватись, але, як правило, вони відносяться до класу чистоти 7-6 ІСО, з відносною вологістю навколишнього повітря 1-10% і з точкою роси від -40 ° С до -46 ° С.

Найбільш високотехнологічні інструменти сьогодні виробляються з використанням надпровідників, тобто особливо чутливих матеріалів, які докорінно змінюють свої властивості при підвищенні температури навіть найменшої частки. Таким чином, сфера використання чистих приміщень з кожним роком зростає.